Depresja sezonowa

Przede wszystkim, trzeba sobie uświadomić, że depresja sezonowa to określenie nieprecyzyjne, w rzeczywistości należałoby raczej mówić o „depresji w przebiegu sezonowych zmian nastroju”. Jaka jest różnica między tymi określeniami?

czytaj całość »
Światłoterapia
Światłoterapia

W słoneczny letni dzień w południe natężenie oświetlenia wynosi około 100 000 luksów , natomiast jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy niebo jest zachmurzone, natężenie to wynosi   jedynie od 1000 do 2000 luksów . W pomieszczeniach domowych i biurowych natężenie oświetlenia oscyluje w granicach   50-500 luksów .  

czytaj całość »
Idealny prezent - lampa antydepresyjna
Idealny prezent

Grudzień to czas gorączkowego poszukiwania idealnie dobranych prezentów dla naszych bliskich. My proponujemy Państwu zakup prezentu w postaci lampy antydepresyjnej. To naprawdę świetny prezent - wg badań ponad 80% bardzo boleśnie doświadcza okresu jesienno-zimowego, a realnie czas obniżonego nastroju i braku takiej energii jaką mamy latem trwa w Polsce od końca września do kwietnia - to jest ponad 8 miesięcy! 

czytaj całość »
Zegar biologiczny dostał Nobla
Zegar biologiczny dostał Nobla

 Zegar biologiczny steruje rytmem dobowym wszystkich organizmów od jednokomórkowców po człowieka. Dzięki niemu wiemy, kiedy iść spać, jeść albo uczyć się. Odpowiada on za temperaturę ciała, wysokość ciśnienia, poziom hormonów, apetyt oraz sen i czuwanie. Jest to uwarunkowane tym, że organizm potrzebuje czasu na regenerację oraz faktem, że w różnych porach inaczej pracują nasze narządy, np. mózg, żołądek, nerki oraz serce. Nasz rytm dobowy trwa 24 godziny, a zegar biologiczny jest stale napędzany przez cykliczne zmiany światła oraz ciemności. 

czytaj całość »
Jak stosować lampę antydepresyjną?
Jak stosować lampę antydepresyjną?

Obecnie na rynku znajdą Państwo szeroki wybór lamp antydepresyjnych, które nie tylko posiadają status wyrobu medycznego, ale przede wszystkim są produktami całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia. Podstawą fototerapii z użyciem specjalistycznych lamp antydepresyjnych, jest oczywiście światło, które dociera do oka użytkownika.

czytaj całość »
Jak wybrać lampę?
Jaka lampa antydepresyjna jest najlepsza?

Odpowiedź na to pytanie wymagania sprecyzowania, jakich efektów oczekują Państwo od lampy antydepresyjnej. Istnieje kilka ważnych aspektów, które warto wziąć pod uwagę w przypadku zakupu odpowiedniej lampy do fototerapii.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl