Rondo LED 400 - lampa antydepresyjna


Dostępność: w magazynie!
Wysyłka: 24 godz.
Cena: 1 299,00 zł 1299.00
Cena netto: 1 202,78 zł
ilość szt.

Lampa antydepresyjna Rondo LED 400

Lampa antydepresyjna RONDO została wybrana w 2010 roku przez europejskich konsumentów (European Consumers Choice) jako zwycięzca wśród lamp antydepresyjnych i lamp do terapii jasnym światłem. Jest na rynku dostępna już bardzo długo, a najnowsza wersja 400 LED jest wyposażona w najnowocześniejsze oświetlenie LED, które posiada doskonałe parametry świetlne: lampa od razu rozświetla się w odpowiednim natężeniu światła, jest ono niezmienne przez lata użytkowania, a przy tym pobór mocy jest bardzo mały. Nie trzeba martwić się świetlówkami i wydajnością - żywotność LED wynosi aż 50 000 godzin! Światło jest filtrowane, pozbawione promieni UV i całkowicie bezpieczne dla skóry i oczu (przeciwwskazaniem są jedynie poważne choroby oczu, wtedy należy skonsultować się z lekarzem). 

Lampa RONDO jest elegancką, stylową lampą antydepresyjną. Nie jest wyposażona w regulator natężenia oświetlenia - jest przeznaczona przede wszystkim do użytkowania terapeutycznego, jednak tak jak pozostałe lampy INNOLUX może być użytkowana przez cały rok jako lampa doświetlająca pomieszczenie lub służyć przy pracach wymagających dobrego oświetlenia. 

Jej okrągła obudowa, kojarząca się z tarczą słoneczną, tworzy ciepłe odczucie słońca i lata. Po włączeniu lampa rozświetla się równomiernie wypełniając pomieszczenie jasnym światłem. Lampa antydepresyjna RONDO jest niewielka i lekka, zajmuje mało przestrzeni, można ją łatwo ustawiać np. na stole w kuchni, w pokoju lub na biurku. Klosz lampy wykonany jest z akrylu, a podstawa z malowanego na biało metalu. Lampa nie nagrzewa się nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Włącznik/wyłącznik umiejscowiony jest w przewodzie zasilającym. 

Lampy Innolux są produkowane w Finlandii - są to urządzenia najwyższej jakości, które przez cały wieloletni okres użytkowania zachowują te same parametry świetlne i wyglądają tak samo jak w dniu zakupu (tworzywo z którego wykonane są klosze i ekrany nie starzeje się i pozostaje białe). 

Natężenie oświetlenia: 
2 500 lx w odległości 50 cm  
10 000 lx w odległości 25 cm

Czym jest natężenie oświetlenia? To odległość w jakiej powinny znajdywać się oczy podczas terapeutycznego użytkowania lampy. Sesja taka powinna trwać minimalnie 30 min (nie musi być to czas nieprzerwany). Podczas sesji światło powinno docierać do oczu, jednak nie ma potrzeby patrzeć bezpośrednio na lampę: można czytać, pracować przy komputerze, oglądać telewizję, itp.

Dane techniczne:

Pobór mocy: 20 W
Zasilanie: 220-240 V (50 Hz)
Źródło światła LED
Temperatura barwowa światła: 4000 K
Stopień ochrony: IP20
Rozmiary średnica: 40 cm, szerokość 12 cm
Waga: 2,5 kg
Długość przewodu: 3m
Kolor: biały


Wyrób medyczny - certyfikat Medical Device EN ISO 13485 & CE 2460, VAT 8%
Producent: Innojok Oy, Finlandia
Gwarancja: 2 lata

 


 

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp antydepresyjnych INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. 
W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła lamp antydepresyjnych nie da się “przedawkować” - czasami można jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. Nie powinno się używać lampy antydepresyjnej w ustawieniu wysokiego natężenia światła na 2 godziny przed planowanym snem, gdyż światło to działa pobudzająco i znacząco redukuje produkcję melatoniny (hormon snu). 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp antydepresyjnych Innolux przynosi psychologiczny efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się przez w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności. 

 


 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl