Jak stosować lampę antydepresyjną?- ilumina.pl
Jak stosować lampę antydepresyjną?- ilumina.pl

Obecnie na rynku znajdą Państwo szeroki wybór lamp antydepresyjnych, które nie tylko posiadają status wyrobu medycznego, ale przede wszystkim są produktami całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia. Podstawą fototerapii z użyciem specjalistycznych lamp antydepresyjnych, jest oczywiście światło, które dociera do oka użytkownika. Podczas tego typu terapii powinno się przebywać bokiem lub przodem do źródła leczniczego światła. 

I choć poprzez powieki światło również dociera do oka, zaleca się, aby w czasie użytkowania lampy antydepresyjnej mieć oczy otwarte. Zamykanie może zmniejszyć skuteczność leczniczego wpływu światła, a co za tym idzie – czas ekspozycji na promienie znacząco ulegnie wydłużeniu, aby otrzymać zadowalające efekty kuracji. Bezpośrednie patrzenie w kierunku światła nie jest jednak konieczne dla czerpania korzyści z fototerapii, a może być bardzo niekomfortowe dla osoby poddawanej terapii.

Ile światła potrzebuje nasz organizm?

Niezwykle istotnym parametrem leczniczych lamp antydepresyjnych jest natężenie światła docierającego do oka w stosunku do odległości użytkownika od jego źródła. Im dalej od źródła światła znajduje się użytkownik, tym mniejszą moc ma światło, a przy tym zwiększa się czas odpowiedniej ekspozycji. W przypadku natężenia wynoszącego co najmniej 2 500 luksów, wystarczy spędzić w określonej odległości od lampy około 60 minut dziennie, aby poczuć zbawienny wpływ światła na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Kupując produkty do fototerapii, warto zwrócić uwagę na to, aby w opisie znajdowała się informacja na temat tego rodzaju parametrów. 

do góry
© Copyright 2018 Lampy Innolux. Wykonanie: HARDLIGHT.PL
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl