Jak wybrać lampę?
Jaka lampa antydepresyjna jest najlepsza?

Poradnik wyboru najlepszej lampy antydepresyjnej

Lampy antydepresyjne INNOLUX różnicą się między sobą

  • mocą świetlówek
  • dystansem terapeutycznym
  • posiadaniem lub nieposiadaniem regulatora natężenia światła
  • designem


Jako, że wybór odpowiedniej lampy antydepresyjnej jest wyborem podejmowanym na lata użytkowania warto zastanowić się nad najbardziej odpowiednim dla nas modelem. Czy naszym celem jest walka z depresją sezonową, poprawa jakości snu czy przede wszystkim rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem poprawiającym nasrój i dodającym energii w sezonie jesienno-zimowym?

Moc świetówek

Lampy INNOLUX wyposażone są w najwyższej jakości świetlówki producentów takich jak Phillips, General Electric i Osram. Świetlówki te mają wysoką żywotność (do 10 000 godzin) i są dostępne w specjalistycznych sklepach oświetleniowych w Polsce. Lampy wyposażone w mocniejsze świetlówki pozwalają osiągać większy dystans terapeutyczny, co sprzyja wygodzie użytkowania. 

Dystans terapeutyczny

Dystans terapeutyczny to odległość oczu od lampy dla natężenia światła wynoszącego co najmniej 2 500 luksów. Takie natężenie zostało w badaniach klinicznych uznane za skuteczne w walce z depresją sezonową.
Modele lamp o większych dystansach terapeutycznych pozwalają na ich wygodniejsze i swobodniejsze użytkowanie, bo oczy znajdować się mogą dalej od źródła światła. Najbardziej efektywne jest natężenie światła w wysokości 10 000 luksów - takie światło najszybciej przynosi pozytywne rezultaty w walce z depresją sezonową i pozwala efektywnie skrócić czas sesji terapeutycznej. 
Dystanse terapeutyczne dla natężenia światła 2 500, 5 000 i 10 000 luksów podane są w opisie każdej lampy INNOSOL. 

Regulator natężenia światła

Modele lamp antydepresyjnych wyposażone w regulator natężenia światła mogą być z powodzeniem wykorzystywne jak zwykłe lampy. Jeśli nie chcemy, aby lampa świeciła swym zwykłym mocnym światłem, możemy wyregulować ją pokrętłem zgodnie ze swoimi preferencjami - aż do zupełnie słabego "nastrojowego" światła. Warto przy tym zwrócić uwagę, że lampy INNOLUX emitują światło bezcieniowe i nie zmieniające kolorów przy którym przyjemnie wykonuje się wiele prac domowych, zawodowych, szkolnych czy hobbystycznych. 

Design

Lampy INNOLUX projektowane jest przez cenionych fińskich artystów i były wielokrotnie nagradzane na prestiżowych międzynarodowych konkursach za swoje unikatowe wzornictwo. Skandynawski styl lamp INNOLUX jest prosty, minimalistyczny, a jednocześnie nowoczesny i przyjemny dla oka. Lampy INNOLUX projektowane są tak, aby oprócz swoich dobroczynnych właściwości tak skutecznych w walce z depresją sezonową mogły stanowić ciekawy element wyposażenia wnętrza. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl