Jak stosować lampę antydepresyjną?
Jak stosować lampę antydepresyjną?

Obecnie na rynku znajdą Państwo szeroki wybór lamp antydepresyjnych, które nie tylko posiadają status wyrobu medycznego, ale przede wszystkim są produktami całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia. Podstawą fototerapii z użyciem specjalistycznych lamp antydepresyjnych, jest oczywiście światło, które dociera do oka użytkownika. Podczas tego typu terapii powinno się przebywać bokiem lub przodem do źródła leczniczego światła. 

I choć poprzez powieki światło również dociera do oka, zaleca się, aby w czasie użytkowania lampy antydepresyjnej mieć oczy otwarte. Zamykanie może zmniejszyć skuteczność leczniczego wpływu światła, a co za tym idzie – czas ekspozycji na promienie znacząco ulegnie wydłużeniu, aby otrzymać zadowalające efekty kuracji. Bezpośrednie patrzenie w kierunku światła nie jest jednak konieczne dla czerpania korzyści z fototerapii, a może być bardzo niekomfortowe dla osoby poddawanej terapii.

Jaką lampę antydepresyjną wybrać?

Niezwykle istotnym parametrem leczniczych lamp antydepresyjnych jest natężenie światła docierającego do oka w stosunku do odległości użytkownika od jego źródła. Im dalej od źródła światła znajduje się użytkownik, tym mniejszą moc ma światło, a przy tym zwiększa się czas odpowiedniej ekspozycji. W przypadku natężenia wynoszącego co najmniej 2 500 luksów, wystarczy spędzić w określonej odległości od lampy około 60 minut dziennie, aby poczuć zbawienny wpływ światła na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Kupując produkty do fototerapii, warto zwrócić uwagę na to, aby w opisie znajdowała się informacja na temat tego rodzaju parametrów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl