Gdy już zaopatrzymy się w lampę antydepresyjną - czas zacząć jej używać! Jak to robić, aby światłoterapia była jak najbardziej skuteczna? Kluczowe elementy to pora dnia, regularność, czas trwania sesji oraz sposób użytkowania.
Światłoterapia, znana również jako fototerapia, to metoda leczenia wykorzystująca sztuczne źródła światła o wysokim natężeniu, mająca na celu naśladowanie naturalnego światła słonecznego. Światłoterapia jest szczególnie skuteczna w leczeniu zaburzeń nastroju związanych z niedoborem światła, takich jak depresja sezonowa, nazywana także jesienną chandrą. Lampa do światłoterapii emituje światło, które może skutecznie pomóc w regulacji rytmu dobowego oraz w regulacji produkcji hormonów, takich jak serotonina i melatonina, kluczowych dla naszego samopoczucia.
Światłoterapia jest naturalną i bardzo skuteczną metodą wspomagania swojego dobrego funkcjonowania. Lampy antydepresyjne pomagają, gdy masz obniżony nastrój w okresie jesienno-zimowym, gdy brakuje Ci energii lub masz problem ze snem/rozbudzeniem się. Także gdy pracujesz w nocy lub cierpisz na jet lag.
Grudzień to czas gorączkowego poszukiwania idealnie dobranych prezentów dla naszych bliskich. My proponujemy Państwu zakup prezentu w postaci lampy antydepresyjnej. To naprawdę świetny prezent - wg badań ponad 80% bardzo boleśnie doświadcza okresu jesienno-zimowego, a realnie czas obniżonego nastroju i braku takiej energii jaką mamy latem, trwa w Polsce od końca września do kwietnia - to jest ponad 8 miesięcy!
Światłoterapia jest bardzo naturalną, przebadaną i w pełni bezpieczną metodą leczenia i wspomagania leczenia zaburzeń nastroju i regulacji rytmu dobowego. Jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, także dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ryzyko skutków ubocznych jest znikome.
Zegar biologiczny steruje rytmem dobowym wszystkich organizmów od jednokomórkowców po człowieka. Dzięki niemu wiemy, kiedy iść spać, jeść albo uczyć się. Odpowiada on za temperaturę ciała, wysokość ciśnienia, poziom hormonów, apetyt oraz sen i czuwanie. Nasz rytm dobowy trwa 24 godziny, a zegar biologiczny jest stale napędzany przez cykliczne zmiany światła oraz ciemności.